Tavo teisės tiriant nusikaltimą ir teisme

Pagrindinis

Iki 18

Tavo teisės tiriant nusikaltimą ir teisme

Kas vyks pranešus apie nusikaltimą

Kas vyks pranešus apie nusikaltimą

  • Jeigu nuspręsi apie nusikaltimą pranešti policijai, į policijos komisariatą gali atvykti su savo tėvais. Gali pasikviesti kartu ir kitą savo pasirinktą suaugusį žmogų, kuriuo pasitiki.
  • Policijos pareigūnas išklausys tavo pasakojimą ir užregistruos tavo pranešimą. Jeigu atvykai ne su tėvais, policija apie tavo pranešimą informuos tavo tėvus arba globėjus. Jeigu nukentėjai nuo savo tėvų arba globėjų, policija jų apie tavo pranešimą neinformuos, kol neužtikrins tavo saugumo.

  • Pradėjus tyrimą, tave gali pakviesti papasakoti apie tai, kas įvyko. Tai gali būti policininkas arba teisėjas, kuris užduos tau klausimus. Daugiau tau pasakoti apie tai, kas įvyko, greičiausiai nebereikės.
  • Kartais, labai retai, policininkas arba teisėjas gali paprašyti atvykti dar kartą ir užduoti tau papildomus klausimus. Jeigu įrodymų apie nusikaltimą pakanka, byla bus nagrinėjama teisme. Teismo posėdžiuose dalyvauti tau greičiausiai nereikės. Kartais, labai retai, teismas gali pakviesti tave į posėdį, kai tavo dalyvavimas svarbus siekiant nustatyti tiesą.
  • Į teismo posėdį tave gali lydėti tavo tėvai, globėjai arba kitas pasirinktas žmogus, kuriuo pasitiki. Daugiau apie tai, kaip vyksta teismo posėdžiai, sužinosi skiltyje „Dalyvavimas teisme“.
E-policija Teisinė pagalba Specializuotos pagalbos centrai
Lietuvos policijos mokykla ŽTSI