Kaip pranešti ir gauti pagalbą

Pagrindinis

Iki 18

Kaip pranešti ir gauti pagalbą

Kur galiu kreiptis pagalbos

Kur galiu kreiptis pagalbos

Jeigu nori pasikalbėti apie tai, kas nutiko, ir kad kažkas tau patartų, ką daryti, tau padės vaikų ir jaunimo paramos tarnybos. Jose dirbantys savanoriai ir konsultantai tave išklausys, patars ir padės tau priimti geriausią sprendimą.

Vaikų linija

Vaikų linija teikia anonimišką pagalbą vaikams ir paaugliams. Su Vaikų linijos savanoriais konsultantais gali susisiekti telefonu 116111 arba parašyti jiems pokalbių programėle.

Jaunimo linija

Jaunimo linija teikia anonimišką pagalbą jauniems žmonėms. Pagalbą Jaunimo linija teikia visą parą. Su Jaunimo linijos savanoriais konsultantais gali susisiekti telefonu 8 800 28888 arba parašyti jiems pokalbių programėle.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierės įstaiga

Apie smurtą namuose arba mokykloje gali papasakoti Vaiko teisių apsaugos kontrolierės įstaigai telefonu 8 800 01230. Vaiko teisių apsaugos kontrolierė prižiūri, kaip vaikams Lietuvoje užtikrinamos jų teisės.

Paramos vaikams centras

Apie smurtą ir negerą elgesį su tavimi, kai suaugęs žmogus tave netinkamai liečia, gali papasakoti Paramos vaikams centrui telefonu +370 5 2 715980 arba +370 611 43567. Paramos vaikams centro psichologės tave išklausys ir žinos, kaip tau padėti, kad toks suaugusiojo elgesys su tavimi liautųsi.

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI)

Jeigu suaugę žmonės tave išnaudoja, verčia vogti arba tenkinti jų seksualinius norus, pagalbos gali kreiptis į KOPŽI centrą telefonu 8 679 61617. Centro darbuotojos tau patars, palaikys tave ir padės tau saugiai išeiti iš šios situacijos. Jos bus kartu su tavimi bendraujant su policija, jeigu nuspręsi apie tai pranešti.

E-policija Teisinė pagalba Specializuotos pagalbos centrai
Lietuvos policijos mokykla ŽTSI