Tavo teisės tiriant nusikaltimą ir teisme

Pagrindinis

Iki 18

Tavo teisės tiriant nusikaltimą ir teisme

Dalyvavimas teisme

Dalyvavimas teisme

Jeigu prokuroras nuspręs, kad užtenka nusikaltimo įrodymų, jis perduos bylą teismui. Teismo posėdžiuose tau greičiausiai dalyvauti nereikės. Juose gali būti naudojami tavo jau duoti parodymai arba paleistas tavo parodymų garso įrašas. Kai kuriais atvejais tau visgi gali reikėti ateiti į teismą ir papasakoti teisėjui(-ai) apie tai, kas įvyko.

Su tavimi į teismą gali ateiti tavo tėvai arba globėjai, arba tavo pasirinktas žmogus, pavyzdžiui, paramą teikiančios organizacijos darbuotojas, taip pat tavo advokatas. Tau padėti gali ir teisme dirbantys savanoriai, kurie gali su tavimi pabūti laukiant teismo posėdžio. Jie gali papasakoti, kaip vyks posėdis, kas jame dalyvaus ir aprodyti teismo posėdžio salę.

Per teismo posėdį su tavimi bus teismo psichologas, kuris tau padės duodant parodymus teisėjui. Teisėjas gali užduoti klausimus tiesiogiai tau arba per psichologą. Tai daroma tam, kad tu jaustumeisi saugiai ir galėtum papasakoti, kas įvyko. Tave gali pakviesti į atskirą kambarį, kad nereikėtų susitikti su žmogumi, kuris padarė nusikaltimą. Tada teisėjas tau klausimus užduos nuotoliniu būdu.

Daugiau apie tai, kaip vyksta teismo posėdis ir kas jame dalyvauja, sužinosi apsilankęs(-iusi) virtualioje teismo salėje.

 

E-policija Teisinė pagalba Specializuotos pagalbos centrai
Lietuvos policijos mokykla ŽTSI