Kas yra nusikaltimas
Nusikaltimas yra veiksmas, kuriuo sukeliama fizinė, turtinė ar moralinė žala, ir kurį draudžia baudžiamasis kodeksas. Daugybė žmonių bent kartą gyvenime nukenčia nuo nusikaltimo. Lietuvoje nukentėjusiaisiais kasmet tampa apie 50 tūkstančių žmonių. Dažniausiai nukenčiama nuo vagysčių, sukčiavimo, smurto artimoje aplinkoje. Nusikaltimo auka gali tapti bet kas – tai nepriklauso nuo amžiaus, gyvenamosios vietos ar socialinės padėties.
Jeigu tapote nusikaltimo auka arba nusikaltimo liudininku, pranešti galite atvykę į artimiausią policijos komisariatą arba pateikdami skundą internetu.
Jeigu nukentėjote nuo nusikaltimo, jums priklauso nemokama konsultacinė, psichologinė ir kita Lietuvoje šiuo metu prieinama pagalba. Jeigu neturite lėšų advokato paslaugoms apmokėti, o jūsų turtas bei pajamos mažos, galite kreiptis dėl nemokamos arba iš dalies kompensuojamos teisinės pagalbos.
Jeigu dėl nusikaltimo mirė jums artimas žmogus – jūsų šeimos narys arba artimas giminaitis, jūs taip pat laikomas nukentėjusiuoju. Tokiu atveju jūs turite teisę kreiptis nemokamos konsultacinės ar psichologinės pagalbos, kuri gali padėti jums išgyventi artimo žmogaus netektį. Jūs taip pat įgyjate visas nukentėjusiojo teises baudžiamajame procese ir turite teisę kreiptis į teismą dėl jums nusikaltimu padarytos žalos atlyginimo.