Kaip pranešti ir gauti pagalbą

Pagrindinis

Kaip pranešti ir gauti pagalbą

Kaip pranešti ir gauti pagalbą

Jeigu nukentėjote nuo nusikaltimo arba tapote nusikaltimo liudininku, turėtumėte apie tai pranešti policijai. Tokiu būdu ne tik įgysite galimybę gauti jums nusikaltimu padarytos žalos atlyginimą, bet ir padėsite nuo nusikaltimų apsaugoti kitus žmones.

Jeigu dėl jums svarbių priežasčių nusprendžiate į policiją visgi nesikreipti, jums, kaip nukentėjusiam, vis tiek priklausys nemokama konsultacinė ir psichologinė pagalba.

Susisiekti skubios pagalbos numeriu 112

Norėdami išsikviesti pagalbą į nusikaltimo vietą, skambinkite skubios pagalbos telefonu 112

Šiuo numeriu skambinkite tuomet, jeigu jūsų akivaizdoje įvyko nusikaltimas. Jeigu situacija rizikinga, iš pradžių pasirūpinkite savo saugumu – judėkite į saugesnę vietą, pavyzdžiui, tokią, kurioje yra žmonių, ir tik tuomet kvieskite pagalbą. 

Paskambinus 112, svarbiausia – kuo aiškiau atsiliepusiai operatorei perduoti šią informaciją: 

  • Kas įvyko
  • Kur įvyko (įvykio vieta, adresas)
  • Ar yra nukentėjusių ir kokio pobūdžio sužeidimai 

Jeigu operatorė pateikia elgesio instrukcijas, laikykitės jų. Nepadėkite ragelio, kol operatorė nepatvirtins, kad galima užbaigti pokalbį.

Jeigu įvykio vietoje reikia skubios medicinos pagalbos, operatorė perduos informaciją ne tik policijai, bet ir greitajai medicinos pagalbai.

Kada reikia skambinti skubios pagalbos numeriu 112?

  • Iškilo grėsmė žmogaus gyvybei 
  • Vykdomas nusikaltimas, pavyzdžiui, plėšimas, užpuolimas gatvėje arba smurtas namuose
  • Nusikaltimas jau įvykdytas, bet užpuolikas ar plėšikas vis dar įvykio vietoje
  • Vyksta rimtas viešosios tvarkos pažeidimas, pavyzdžiui, apsvaigę nuo alkoholio asmenys viešoje vietoje savo elgesiu kelia grėsmę aplinkiniams 

Daugiau informacijos apie skubios pagalbos numerio 112 naudojimą rasite svetainėje 112.lt.

Jeigu nereikia skubios pagalbos, apie nusikaltimą galite pranešti atvykę į artimiausią policijos komisariatą arba pateikdami pareiškimą internetinėje svetainėje epolicija.lt

Pateikti pareiškimą policijai

Pranešti apie nusikaltimą galite atvykę į artimiausią policijos komisariatą. Jeigu prieš kreipiantis jums prireiktų papildomos informacijos, skambinkite bendruoju policijos telefonu 8 700 60000 arba artimiausio komisariato bendruoju telefonu. 

Dėl tam tikrų nusikaltimų, pavyzdžiui, kai kurių seksualinių nusikaltimų, grasinimų, tyrimas bus pradedamas tik gavus nukentėjusio asmens skundą.

Pateikdama(s) pareiškimą policijai, jūs turite teisę būti lydima(s) savo pasirinkto asmens – draugės, draugo, artimo giminaičio arba pagalbą teikiančios organizacijos darbuotojos. Lydintis žmogus gali dalyvauti ir jums kalbantis su pareigūnu.

Pranešti ePolicija.lt 

Pranešti apie nusikaltimą, jeigu nukentėjote arba tapote nusikaltimo liudininku, galite ir elektroniniu būdu, užpildę elektroninę pranešimo formą internetinėje svetainėje epolicija.lt.

Pranešti apie įvykį galite ir anonimiškai. Tokiu atveju pranešimas bus laikomas neoficialiai suteikta informacija policijai. Pateikti pranešimą policijai galite ir elektroniniu paštu epolicija@policija.lt, užpildę epolicija.lt pateiktą internetinę formą. Jeigu dokumentą pasirašysite elektroniniu parašu, jis bus laikomas oficialiai pateiktu skundu, pareiškimu arba prašymu. 

 

E-policija Teisinė pagalba Specializuotos pagalbos centrai
Lietuvos policijos mokykla ŽTSI